כותרת
> C;
1/1

מהם היתרונות של קידום אורגני?

קידום אורגני או בשמו המקצועי SEO(Search Engine Optimization) הפך בעשרים שנה האחרונות לדבר המבוקש ביותר במשק. כל עסק רוצה להיות בדף הראשון של גוגל ולהיות המותג המוביל בתחום בו הוא עוסק. כיום, לא רק חברות ענק יכולים להיות מותגי ענק, גוגל נותן הזדמנות גם לעסקים קטנים להיות מותג מוביל בתחומם במידה והם עומדים בכל תנאי האופטימיזציה של גוגל והתקנים שהוא מציב.

קידום אורגני, באמת מביא תוצאות ומכירות, מה שיצר שוק שלם של אינספור עסקים אשר המודל העסקי שלהם מבוסס על קידום אורגני בגוגל בלבד.

מהם היתרונות של קידום אורגני?

הזרמת תנועה (טראפיק) איכותית לטווח ארוך לאתר – כאשר אתם מעלים פוסט לפייסבוק או אפילו מריצים קמפיין ממומן בגוגל, אתם תמיד צריכים לשלם עוד ועוד בכדי להביא תנועה אמיתית לאתר. חשיפה זו עולה לא מעט כסף, וברגע שהפסתקם אותה מפסיקה גם התנועה לאתר. לעומת זאת, כאשר תקדמו את האתר שלכם בצורה אורגנית, העסק שלכם יכול להינות מתנועה פבלתי פוסקת ולאורך זמן. בנוסף, חשוב שהתנועה שאתם מביאים תהיה איכותית, כזו שמשאירה את הגולש זמן רב באתר ומניעה אותו לפעולה שאותה אנו רוצים שיעשה, כגון: רכישת מור או שירות, מילוי טופס צור קשר, הרשמה לניוזלטר וכו'.

קידום אורגני מגדיל משמעותית את ערך האתר הן בעיני הגולש והן בעיני מנועי החיפוש – תוכן הוא המלך כיום, בי אם זה תוכן של טקסט, ווידאו או תמונות מקוריות. תוכן האתר יעלה משמעותית את ערך האתר ויעזור לכם למתג את העסק בצורה ערכית ונכונה עבור הגולש, מה שישאיר אותו זמן רב באתר ויגרום לו לנוע בים העמודים באתר. כך בעצם ניתן לקדם את עצמכם דרך מערכת של משוב חיובי מהגולש וליצור מוניטין חיובי עבור העסק שלכם.

יצירת פרופיל עבור גוגל ומיתוג דיגיטלי – הסודות של גוגל שמורים עימם, אך ידוע כי גוגל עוקב אחרי האתר שלכם ומנתח מהם סך הקישורים שנכנסים לאתר ומה זמן השהות שלהם. גוגל גם מתבונן במיתוג האתר. ובוחן כמה פרמטרים, כמו: מי הבעלים של האתר האם חברה, עסק או אדם פרטי, בכמה אתרים ברחבי הרשת הוא מופיע? האם יש לאותו עסק פרופילים ברשתות חברתיות שונות? ועוד.

כאשר גוגל מבין ומנתח את המידע הזה, הוא בעצם מייצר לעצמו מאחורי הקלעים פרופיל מדוייק של העסק שלכם ונותן על כך ציון. כך בעצם גוגל מחליט האם להבליט את האתר שלכם בדפים הראשונים, או לדחוף אתכם לדפים שאף אחד לא מגיע אליהם.

פוטנציאל רווח עצום רק מקידום אורגני - כאשר אנו מדברים על פוטנציאל רווח של אתרים, לרוב נתמקד בקמפיינים ממומנים ובקבוצה מצומצמת של עמודים באתר (מפני שלא ניתן להתמקד בכל עמוד ובכל מיל מפתח שאנו רוצים לקדם, כי יש אינסוף). ישנו יתרון משמעותי לקידום אורגני על פני קידום ממומן מפני שניתן להביא גולשים לכל עמוד שעבר אופטימיזציה המתאימה למנועי החיפוש. לדוגמא: ניתן לקשר לעמוד מסוים באתר מעמוד אחר בכדי להעלות את הרלוונטיות ושל מילת המפתח לה הוא שייך .

חשוב לדעת! גוגל אמרו בעצמם כי עדיף אתר קטן ואיכותי המכיל מעט עמודים, מאשר אתר ריבוי עמודים שאינם איכותיים.

קידום אורגני משתלם לאורך זמן ובסוף מחזיר את ההשקעה

כפי שאמרנו קודם, קידום אורגני הוא לא משהו שמפסיק לעבוד עבורינו, גם אם נפסיק בשלב מסויים לשלם למקדם אתרים. גם מבחינת החזר ההשקעה, קידום אורגני יעבוד בשבילנו יותר מאשר כל סוג אחר של קידום. לדוגמא: אם נשקיע בקידום ממומן בגוגל או פייסבוק, נצטרך כל הזמן לעבוד עבור המודעות, לשפר אותם ולפנות כל פעם בפניה שונה לגולש מחשש שיתעייף מאותו מסר שחוזר על עצמו. לעומת זאת קידום אורגני הינו השקעה לטווח ארוך ולכן ההחזר גדל עם הזמן ללא צורך לנקוט בצעדים נוספים.

המרוויחים הגדולים – אתרי תוכן בעלי תוכן איכותי – כפי שאמרנו קודם, תוכן הוא המלך. חשוב להבין כי לגוגל אין דרך למצא את האתר שלנו ללא תוכן שמכוון אליו. מסיבה זו, קידום אורגני הינו כלי מעולה לאתרי תוכן המתבססים גם על כתבות ומאמרים. ככל שמספר עמודים גדול גדול יותר, כך יוכל גוגל להכפיל את כמות הגולשים באתר, במידה ונעשתה אופטימיזציה נכונה לעמודים כמובן.

חשיפה מבוססת חיפוש

ערוצי השיווק החברתיים שנמצאים בעליה מתמדת בשנים האחרונות הם דרך שיווק מצוינת כאשר רוצים לפרסם רק לגולשים עם תחומי עניין מסוימים או כאלו שנמצאים בקבוצה דמוגרפית תחומה. החיסרון הוא ששיווק חברתי לא ממוקד בגולש שמבצע פעולה אקטיבית, אלא פונה לגולשים פסיביים שגולשים בפיד או מקבלים עדכונים מהדף שהם אוהבים.

מסיבה זו, אם ניקח סיטואציה כמו למשל רכישת מוצר אחרי חיפוש בגוגל או חיפוש מידע על נושא מסוים, שיווק חברתי הוא לא תמיד האפשרות הכי אפקטיבית מכיוון שהגולש מצפה למצוא את מה שהוא חיפש באותה השנייה, בנקודה הזו, לקידום אורגני (וגם לקידום ממומן) יש יתרון משמעותי.

רוב גולשים בפייסבוק (וברשתות חברתיות בכלל) נמצאים שם לרוב למטרות בידור: להעביר את הזמן, להתעדכן מה קורה אצל משפחה וחברים, סתם נכנסים כל 5 דקות מכח האינרציה וכו'. רובם בכלל לא נמצאים ב State of mind של רכישה או התעניינות במוצר/שירות מסוים – ולכם רובם לא נחשבים קהל פוטנציאלי "חם", וזאת לעומת גולשים המחפשים ישירות מילות מפתח בגוגל (או כל מנוע חיפוש אחר לצורך העניין) ומגיעים היישר לעמוד רלוונטי באתר שיש לנו שליטה מלאה עליו מבחינת התוכן, העיצוב וכו'.

שיפור ביצועים טכניים באתר – כיום אנו יודעים בוודאות כי יש קשר הדוק בין הביצועים הטכניים של האתר למיקום האתר במנועי החיפוש. מהירות האתר, יצירת תגיות ואלטים נכונים ישפרו משמעותית את היכולת של גוגל למצא ולדייק את הגולש למה שחיפש. במיוחד כיום כאשר האינטרנט נמצא בכל כיס, הגולש הוא חסר סבלנות ותמיד יצפה שהאתר יעלה במהירות ובעלי חוויית משתמש נוחה ומהירה. לכן קידום אורגני יכלול בתוכו אופטימיזציה ולמהירות האתר לחוויית המשתמש

לסיכום:

כיום קידום אורגני = מיתוג. גולשים שמגיעים לאתר הן מגוגל והן מרשתות חברתיות, רואים באתר כמקור סמכותי ומבצעים בו פעולות שונות ופרטיות, כגון: השארת פרטים, הרשמה לרשימת תפוצה, רכישת מוצר, רכישת שירות, רכישת קורס/סדנא ועוד. כך יחליט הגולש האם להישאר באתר או האם לחפש בו מידע איכותי נוסף. גוגל מנתח את פעולות הגולש ונותן עליהם ציון אמינות וכך הוא יחליט האם להחשיב אתרים אלו כרלוונטיים למילת המפתח אותה חיפש הגולש או שמישהו מנסה לעבוןד עליו ולקדם את עצמו בטריקים זולים.

הצלחתם להשתכנע ביתרונות של הקידום האורגני? מעוניינים?בואו והשאירו פרטים ונשמח לחזור בהקדם ולתת לכם את ההצעה המשתלמת ביותר עבור האתר שלכם!

רוצים לדעת עוד על קידום אתרים אורגני ביאלו? לחצו כאן!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
האם את/ה מעוניין באתר תדמית, מסחר, או מערכת מאופיינת אישית?
אתר תדמית
חנות מסחר אלקטרוני
מערכת מאופיינת אישית
האם את/ה מעוניינ/ת במערכת ניהול בעברית לאתר?
כן
לא, אני מעוניין בשפה אחרת
עיצוב ובניית אתרים
  • מה הפיתוח שאתם מחפשים באתר אנטרנט? אנו מתמחים בבניית אתרים וקידום אתרים באנטרנט
  • איזה אתר עושה חשק ללחוץ ולגלוש בו? אנו נאפיין לכם חוויית משתמש המותאמת לקהל היעד שלכם
  • כמה אתם רוצים שיכירו את האתר שלכם? אנו מתמקדים ביצירת לקוחות חדשים לעסק שלכם!

צרו קשר ואנו ב-יאלו נספק לכם את מה שאתם חולמים עליו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

קידום אורגני לעסקים - יאלו סטודיו

> קרא עוד
אייל בן סימון