כותרת
> C;
1/1

הוקמה ועדה ציבורית מקצועית לגיבוש המלצות לסיקור פיגועים

קרא/י עוד

בני 80 ומעלה פטורים מלחכות בתור בנתב"ג

קרא/י עוד

הזמנה לישיבת הנהלה/מועצה ולאסיפה הכללית 10.08.2022

קרא/י עוד

הזמנה להרמת כוסית ומועדון עיתונות 18.09.2022

קרא/י עוד

מועדון העיתונות: "דעת הקהל הפלסטינית" 18.9.2022

קרא/י עוד

אודות האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית נוסד בשנת 1962. באיגוד חברים עורכים ועיתונאים בתחומי העיתונות התקופתית והתקשורת (כתבי עת, עיתונות מגזינית, רדיו, טלוויזיה, עיתונות מקומית ועיתונות אלקטרונית ובכבלים) בישראל.

האיגוד חבר במועצת העיתונות והתקשורת בישראל ונציגיו משמשים כחברים בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות.

האיגוד גם חבר בפדרציה הבינלאומית לעיתונות תקופתית ה-FIPP שמרכזה בלונדון (International Federation of the Periodical Press).

האיגוד מטפח את מעמד כתבי העת והתקשורת התקופתית ומעודד את הקריאה בהם, בצד חינוך לנורמות האתיות של העיתונות, זאת באמצעות מועדוני עיתונות, ימי עיון, סמינרים ודיוור ישיר של חומר מקצועי. כתבי העת הרשומים באיגוד מכסים את כל תחומי החברה והכלכלה וכוללים בתוכם נושאים רבים ומגוונים דוגמת חיי יום-יום, מקומונים, איכות סביבה, חקלאות, צילום, ביטחון, תעשיה, יהלומים, תרבות ובידור, היסטוריה, ארכיאולוגיה, תיירות, אקדמיה, תחבורה, הגיל השלישי, מיעוטים, נשים, נוער, בעלי חיים ועוד ועוד.

האיגוד מקיים קשרים בילטרליים עם איגודים מקבילים בחו"ל ומוציא משלחות עיתונאים למדינות רבות על פי הזמנה מראש. עם שובם לישראל, העיתונאים מתבקשים לסקר, כל אחד בכתב העת שלו, את רשמיהם מן הביקור. בין המדינות שמשלחות האיגוד פקדו אותן בשנים האחרונות הן: הרפובליקה של סין (יותר מ -10 פעמים), הפיליפינים, הודו, תאילנד, נפאל, רפובליקת סרפסקה, סרביה, גיאורגיה, אוקראינה, אזרבייג'ן, אוסטריה, פולין, הונגריה, רומניה, יוון, קפריסין ועוד. במקביל, האיגוד גם מארח משלחות עיתונאים מחו"ל, בעזרת גופים ממלכתיים מישראל דוגמת משרד התיירות ומשרד החוץ.

האיגוד הינו מוסד ציבורי ללא כוונת רווח (מלכ"ר), שמתקיים מכוחו של תקנון פנימי ובהתאם להנחיותיו של רשם העמותות בישראל. אחת לשלוש שנים מתקיימות בחירות ליו"ר האיגוד ולמועצת האיגוד. המועצה בוחרת מתוכה את הנהלת האיגוד. ההנהלה בוחרת את הוועדות השונות של האיגוד וחולשת דרכן על הפעולות המעשיות. כיו"ר האיגוד החל משנת 2017 משמשת עליזה ז'זק, מנכ"ל האיגוד יצחק פרי, גזברית האיגוד חניתה הלוי, היועץ המשפטי עו"ד דוד סנדובסקי.

יעדים

ארגון וגיבוש העורכים, העיתונאים, הסופרים, המסאים ובעלי המקצועות הנלווים בתחומי העיתונות התקופתית (כתבי-עת), העיתונות המקומית והעיתונות האלקטרונית, האזורית ובכבלים.

חיזוק ושיפור המעמד המקצועי והציבורי של חברי האיגוד. העלאה מתמדת של הרמה המקצועית, כולל בִּידיעת השפה על בוריה וּבשימוש בהּ. הוועדה לקבלת וּלגיוס חברים חדשים, בראשותו של צביקה אידלמן, עושה מאמצים בלתי-נדלים להבטיח שרק אלו העונים על הקריטריונים המקצועיים שנקבעו- תאושר חברותם באיגוד.

טיפוח פעולות חברה ורווחה, עזרה הדדית ומקורות תעסוקה; קידום הבנות עם הממשל והכנסת בנושאים מקצועיים, כמו: תעריפי דואר ונל"ן מיוחדים לכתבי-עת, מכסים ואגרות לנייר, חקיקה בנושאי זכויות יוצרים, קווי מידע פתוחים וכד'; טיפוח ערכי הדמוקרטיה והאתיקה המקצועית, הגנה על צנעת הפרט וּמניעת פגיעה באוכלוסיות מיוחדות הידוק וטיפוח הקשרים עם איגודים מקבילים בישראל וברחבי העולם.

פעולות

מועדון העיתונות - במה לנושאי תקשורת, אקטואליה, חברה, כלכלה ותרבות; ימי עיון, סמינרים והשתלמויות; סיורים מקצועיים ולימודיים במפעלים, במוסדות, ברשויות מקומיות, בעיירות פיתוח ושכונות ובאתרים הסטוריים ולאומיים; סמינרים, משלחות ומפגשים בינלאומיים; הוצאה לאור - ספר השנה, מידעלון, יומן השנה, לוח השנה, תווית לרכב, תעודות חברות, מדריכים.

תרבות ורווחה

ייזום מפגשי תרבות ופעולות רווחה, נופש וטיולים וסיורים לימודיים, הסדרי הנחות לאירועים אמנותיים, מופעי בידור, תיאטרון ומוזיאונים.

קישור לאתר הפייסבוק של האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

מייסודו של איגוד העורכים והעיתונאים של כתבי-העת בישראל

תקנון האיגוד

תקנון האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

ממשיכים עם עט לכתוב, כי "זה עוזר לחשוב." (יוסי פרנקל ז"ל, יו"ר האיגוד מעל לשלושים שנים)

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים