כותרת
> C;
1/1

מדריך קידום ממומן בפייסבוק

מדריך קידום ממומן בפייסבוק

בחמש השנים האחרונות הפרסום הממומן בפייסבוק הפך לכלי שאי אפשר להתעלם ממנו : הגולש הממוצע היום מבלה בפייסבוק חלק נכבד מזמן הגלישה שלו וגולל את הפיד האישי שפייסבוק יוצרת עבורו במשך דקות ארוכות. לכן, מבחינת המפרסם, זהו בדיוק המקום המושלם לפגוש אותו.

אם בגוגל רוב המודעות מופיעות בתגובה לחיפוש של מילת מפתח מסוימת או היסטוריית החיפושים, הרי שבפייסבוק המודעות בדרך כלל מתאימות למאפיינים של הגולשים כמו למשל דמוגרפיה, תחומי עניין, פעילות אחרונה ורשימת החברים. באמצעות היכולות הללו של פרסום בפייסבוק, ניתן למשוך את הגולש גם כשהוא פסיבי יחסית.

איך מריצים קמפיין ממומן בפייסבוק?

עבור מי שרק מתחיל לפרסם בפייסבוק, הדרך הכי פשוטה היא להשתמש במנהל המודעות. מנהל המודעות מדריך את המפרסם צעד אחרי צעד בכל מה שהוא צריך לעשות על מנת להעלות את המודעה שלו ולהריץ אותה בצורה האפקטיבית ביותר.

יחד עם זאת, יש כמה דברים שחשוב לדעת ולא תמיד שמים לב אליהם במבט ראשון, או שפייסבוק פשוט לא מציינת.

בחירת המטרה השיווקית

בחירת המטרה השיווקית היא הצעד הראשון ביצירת הקמפיין במטרה למקד אותו והיא מתחלקת לשלוש:

הגברת מודעות: מתאים למי שרוצה לחשוף את עצמו לכמה שיותר גולשים מתאימים, אבל לא בהכרח לגרום להם לבצע רכישה. יכול להתאים מאוד למותגים חדשים בשוק.

שיקול : מתאים למי שרוצה לגרום לגולשים לשקול רכישה באמצעות אמצעים שונים כמו למשל תנועה לאתר, הצגת סרטון, מעורבות עם פוסט, התקנת אפליקציה וכו'. גם פה הרכישה בפועל היא לא המטרה העיקרית ולמעשה מדובר כאן בשלב הראשון של המשפך השיווקי (החלק העליון והרחב ביותר).

המרות : מתאים למי שכבר התעניין במוצר או בשירות והמפרסם מעוניין להמיר אותו ללקוח. ניתן להמיר באמצעות דף נחיתה, למכור מקטלוג שמגדירים בדף או להביא לחנות אינטרנטית חיצונית. (אתר אי-קומרס).

מבחני a/b

מבחני a/b היא פונקציה שימושית ביותר שאפשר להפעיל בתחילת יצירת הקמפיין (ממש מתחת לבחירת המטרה). ברגע שמפעילים אותה, אפשר ליצור כמה סדרות של מודעות ולהשוות אותן אחת מול השנייה. בדרך כלל כל סדרה שונה מהאחרות באלמנט קטן אחד, כך שאפשר לבדוק כיצד השינוי הספציפי משפיע על אחוזי הלחיצה וההמרה.

פילוח בתוך בחירת קהל

כאשר אתם יוצרים את הקהל הממוקד שלכם בפעם הראשונה, המאפיין החשוב ביותר הוא בדרך כלל הפילוח המפורט. זהו המקום בו אתם יכולים להוסיף מאפיינים ספציפיים (התנהגויות) או תחומי עניין. יש אפשרות לעיין בכל הקטגוריות הקיימות בצורת עץ או לבצע חיפוש חופשי.

כאשר אתם מבצעים שינויים בקהל היעד, תוכלו לראות את הגודל הכולל שלו ואת התפוצה היומית הפוטנציאלית על פי הנתונים של פייסבוק.

מיקומים

כברירת מחדל, פייסבוק מציעה לכם לפרסם בכל המקומות האפשריים, כולל באינסטגרם. מה שהיא לא אומרת לכם זה שהפרסום באינסטגרם עשוי להיות יקר יותר באופן משמעותי, ולכן לפעמיים עדיף לכם לבחור בעריכת מיקומים ולהסיר את תיבת הפרסום מאינסטגרם. גם העמודה השמאלית במחשב היא לא מיקום אופטימלי מכיוון שהגולשים נוטים להתעלם ממנה (תופעה שידועה גם כ"עיוורון באנרים"), ולכן רצוי להסיר את הסימון גם ממנה.

מיטוב להצגת מודעות (תקציב ותזמון)

כברירת מחדל, פייסבוק מבצעת אופטימיזציה (מיטוב) של התקציב על פי המטרה הראשית שנבחרה. יחד עם זאת, אתם יכולים לשנות זאת דרך החלק של תקציב ותזמון. יש לשים לב שכל אפשרות עשויה לשנות את התפוצה היומית המשוערת.

במאמר זה התייחסנו לאלמנטים החשובים ביותר ביצירת מודעות, אך קיימים גם אלמנטים נוספים ופחות קריטיים שתוכלו ללמוד עליהם באמצעות יצירת המודעות המודרכת (דרך אשף). לאחר שתריצו כמה קמפיינים, תוכלו לבחור ביצירה מהירה יותר שלא דרך האשף.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
האם את/ה מעוניין באתר תדמית, מסחר, או מערכת מאופיינת אישית?
אתר תדמית
חנות מסחר אלקטרוני
מערכת מאופיינת אישית
האם את/ה מעוניינ/ת במערכת ניהול בעברית לאתר?
כן
לא, אני מעוניין בשפה אחרת
עיצוב ובניית אתרים
  • מה הפיתוח שאתם מחפשים באתר אנטרנט? אנו מתמחים בבניית אתרים וקידום אתרים באנטרנט
  • איזה אתר עושה חשק ללחוץ ולגלוש בו? אנו נאפיין לכם חוויית משתמש המותאמת לקהל היעד שלכם
  • כמה אתם רוצים שיכירו את האתר שלכם? אנו מתמקדים ביצירת לקוחות חדשים לעסק שלכם!

צרו קשר ואנו ב-יאלו נספק לכם את מה שאתם חולמים עליו

קמפיינים בפייסבוק

סוגי הקמפיינים בפייסבוק

ab testing בפייסבוק

בדיקת תנועה ו-a-b testing בפייסבוק

מיקוד קמפיין פייסבוק

מיקוד וטראגטינג מדוייק בפייסבוק

קמפיין ממומן פייסבוק ואינסטגרם

איך משלבים קמפיין ממומן בפייסבוק ואינסטגרם

תקציב קמפיין פייסבוק

כך קובעים את התקציב של קמפיין פייסבוק

> קרא עוד
אייל בן סימון